Artemis

Julian Stockwin, nakladatelství Brána 2017


     Na zlomek vteřiny zavládlo šokované ticho, které přerušil Kyddův úzkostlivý výkřik: "Hloubka čtyři!" Pak vypukla horečná činnost. Salcedo skočil k hrazení, kde se srazil s Hallisonem a vletěl zpátky na palubu. Powlett řval rozkazy a všichni muži spěchali k boku lodi a koukali se do čiré vody.

     Pětadvacet stop pod sebou jasně viděli korálové dno, barevná skaliska střídaná jasnými plochami písčitého dna. Fregata pomalu driftovala kupředu, navzdory zvráceným plachtám. Past byla dobře vybraná - mířili ke svažujícímu se útesu, odzadu poháněni setrvalým větrem. Loď s ráhnovými plachtami se nemohla jen tak otočit proti větru a uniknout.

     Čas běžel. Artemis ležela uložená do driftu a Powlett se otočil k Parrymu. "Do člunu. Najděte cestu ven." Pak věnoval pozornost Salcedovi.  "A odveďte mi tohohle mizerného psa z očí. Do želez!"

     Parry neztrácel čas smekáním třírohého klobouku a dalšími náležitostmi. Dal znamení Doudovi, ten přelezl hrazení a ze zadní upínačkové lávky přitáhl bangku, aby do ní mohl Parry nastoupit. Pak ho následoval. Filipínský lodník skočil z boku lodi, prskající se vynořil, přelezl bok úzké loďky a Doud mu předal kormidelní veslo.

......................................

     Román o nepřekonatelné lásce k moři, jež přebije i ty nejhlubší pocity strachu ... Vychutnejte si další dobrodružnou cestu, jež Thomase Kydda tentokrát dovede až na druhou stranu světa.

Nakladatelství Brána 2017

 www.brana-knihy.cz