Anděl smrti

Richard Sklář   -    Cosmopolis - Grada 2015


     Málokdy se do čtenářových rukou dostane dobře napsaný detektivní román s mnoha zápletkami a nezbytnou dávkou krve a mrtvol, dějově zasazený do Ostravy.  Obvyklé destinace jako Los Angeles, Riviéra a Monte Carlo, nebo deštivý Londýn nechme jiným autorům, protože ti o Ostravě nic neví .... zato rodák z Orlové, který v Ostravě žije 20 let, pravděpodobně má co vyprávět.

     Román Anděl smrti volně vychází z předchozího autorova románu "Vila na Sadové" (2013) a její hlavní hrdinka "Bo" že žena s "hodně divokou minulostí a výcvikem ve speciálních jednotkách tehdejšího socialistického ministerstva vnitra ... Víc není třeba prozrazovat, román se dobře čte, napětí vydrží až do konce ... dobrá kniha pro milovníky detektivek a akce.


     Ing. Richard Sklář, vynikající fotograf a člověk, který v 90. letech pracoval jako kondiční trenér Útvaru rychlého nasazení. Díky svým kontaktům a zkušenostem zná i zapadlá a zapomenutá zákoutí Ostravy a využívá je ve svém příběhu. Fotografie na obálce knihy pochází z autorova archivu.
      Věnuje se tréninku fitnes i některým obranným stylům. Mezi ně patří i Systema, jeden z nejúčinějších obranných stylů, který naučil i hlavní hrdinku Bo.
O Richardu Sklářovi lze říct, že patří mezi začínající autory, ale i přesto si jeho knihy velmi rychle získaly silnou fanouškovskou základnu.


Edice Cosmopolis, Nakladatelství Grada a.s.  2015

 www.grada.cz