Američtí Bohové

fantasy seriál na DVD, distribuce Bontonfilm, na DVD od 13. září 2017


      Staří bohové ztrácí víru svých věřících, upadají v zapomnění (snad až na Ježíše) a díky tomu přicházejí o vliv a sílu. To vše naopak přebírají noví bohové a jejich vzájemný střet a válka se zdají být nevyhnutelné.

     Příběh sleduje trestance, jemuž těsně před propuštěním umírá manželka. Cestou na pohřeb narazí na podivína, který toho o něm ví až příliš a který se představí jako pan Středa (Mr. Wednesday). S ním se pak vydává na mystickou pouť napříč Amerikou, potkává zvláštní lidi, snad dokonce bohy, a zažívá to, co by nikdo z nás nečekal zažít. Magie se stává skutečností a v motelu na něj čeká jeho mrtvá a pohřbená manželka. Časem mu dochází, že ani jeho průvodce není jen obyčejný člověk. Obyčejný člověk by jen stěží nestavěl armádu pro válku mezi starými a novými bohy.

      Amerika, jak ji dnes známe, vznikla přílivem lidí z celého světa a ti všichni si sebou přivedli svou víru a své bohy. Díky tomu je Amerika místem, kde se potkávají bohové z celého světa a příběh ze současnosti doplňují i historické příběhy jejího osidlování.

Američtí bohové se postaví proti sobě. Nový fantasy seriál míří na DVD

     Jen několik měsíců po svém premiérovém uvedení vychází na DVD kompletní první řada fantasy seriálu Američtí bohové. Staří bohové v Americe ztrácí svůj vliv a sílu a tajemný pan Středa je začíná verbovat do války proti novým bohům. Jako průvodce Amerikou si vybírá právě propuštěného trestance, jemuž zemřela manželka. Seriál vznikl podle úspěšné stejnojmenné knihy Neila Gaimana a řadí se k aktuálnímu trendu, kdy se televizní produkce často těší většímu zázemí a rozpočtu, než filmům do kina.

Na DVD od středy 13. 9. 2017       www.bontonfilm.cz