Alibi na Klíč

režie : Philippe Lachea, distribuce Bontonfilm www.bontonfilm.cz  premiéra v ČR : 12. října 2017


"Tato komedie je především dílem Philippa Lacheaua, který zvládl režii, střih i jednu z hlavních rolí. Herecké obsazení je podobné, ne-li stejné, jako v jeho dalších snímcích, což se pozitivně projevuje i v zájemné kooperaci herců na scéně. Film je opět jednou z ukázkových francouzských komedií - chaotický scénář, kterému vládne svižný střih a situační humor, jenž zachází až do nekorektních rovin, kam si např. američtí filmoví kolegové netroufají. Nachází se zde také spousta odkazů na scény např. z Assassins Creed, Star Wars nebo Blood sport. Pokud se chce divák na chvíli odpoutat od reality a oddechnout si při zábavných scénách plných napětí, pak je Alibi na klíč tou správnou volbou."

                                                                                                                                       Markéta Sehnalová, NET-TV Mozaika EU

Hrají:

Philippe Lacheau, Élodie Fontan, Julien Arruti, Terek Boudali, Nathalie Baye, Didier Bourdon

distribuce : Bontonfilm      www.bontonfilm.cz 

Užívejte si, my to ututláme

      Bláznivá komedie "Alibi na míru" přináší do kin to nejlepší, co kdy francouzské komedie divákům nabídly. Zábavný námět, divokou zápletku, šílené situační gagy a skvělé postavy, které vrší jeden karambol za druhým. A samozřejmě smích. Hlavní hrdina provozuje kancelář na výrobu alibi na zakázku. Zamiluje se ale do dívky, která nesnáší lži a brzo zjistí, že její táta je jeho dobrý klient. V domovské Francii ze z komedie "Alibi na míru" stal kasovní trhák a jeden z nejnavštěvovanějších filmů roku.

      Užívejte si neřestí, "Alibi na míru" to za vás vyžehlí. "Alibi na míru" je kancelář, která vymyslí a poskytne alibi na cokoliv, co chcete. Na fotbal místo na večeři s příbuznými? Ulejt se z práce? Aférka? Nevěra? Nebo mít prostě chvíli od všeho pokoj? Hrdinové z komedie "Alibi na míru" všechno perfektně zařídí a nikdo nemá ani páru.

      Ale ouha! Věci se někdy umí zamotat. Greg, hlavní hrdina filmu a všech možných alibi, samotný bůh našich neřestí a tajemství, se zamiluje. Bezhlavě, samozřejmě. Vždyť jeho přítelkyně je krásná, sympatická, ve všech směrech úžasná a taky ho miluje. Nicméně nesnáší, když někdo lže, a tak Greg raději tají, co vlastně dělá a čím se jeho agentura zabývá. To je ale jenom začátek. Když se jde seznámit s rodiči své životní lásky, zjistí, že jejího tátu velmi dobře zná. Právě mu totiž připravil neprůstřelné krytí na víkendové zálety. Lavina šílených událostí, malérů a zvratů na sebe nenechá dlouho čekat. A jakmile jedna prekérní situace odezní, už je tu druhá . . a třetí . . a čtvrtá.

       "Alibi na míru" je komedie, která vás naučí říkat pravdu. Anebo si sehnat pořádný alibi.