ILLUMINAE - Akta Illuminae 01

Amie Kaufmanová, Jay Kristoff  -  Coo Boo - Albatros Média 2016


    U této knihy vás překvapí úplně všechno.  Velikost, styl, obálka, grafika, příběh ... nic takového jste patrně ještě v ruce neměli.

     Román Illuminae, vyprávěný skrze ohromující kombinaci dokumentů, záznamů, e-mailů, vojenských rozkazů, pohovorů, či přepisů ze sledovacích kamer, je prvním dílem nesmírně napínavé, akční trilogie o ceně pravdy, narušených životech a odvaze obyčejných hrdinů.

    Je rok 2575 a dvě soupeřící megakorporace bojují o moc a s ní i o vzdálenou planetu, sotva víc než ledem pokrytý kus skály na konci vesmíru. Jen škoda, že nikdo nevaroval lidi, kteří na ní žijí. A Kady a Ezra, kteří spolu skoro nemluví, najednou zjistí, že se musejí v husté palbě nějak dostat k evakuačním lodím, a i když to dokážou, nepřátelská flotila je bude pronásledovat.

     Čtenář této knihy je ohromen, je jí vezme do ruky. Každá stránka je jiná, střídají se typy písma, grafika, styly, do bílých stránek vstupují černé. Je to jako být Velkým bratrem a sledovat stovkama očí stovku různých dění.

     "Jmenuji se Kady Grantová. Byla jsem občankou planety Kerenza IV. Pokud najdete tento záznam, pak prosím vyplňte moje poslední přání a předejte kopie Sjednocené pozemské správě a také jakémukoli soudu, nebo organizaci, které snad vyšetřují útok na Kerenzu, a tolika médiím, kolik jich vás jen napadne, a taky ... no co já vím, prostě kdekomu. Aby se to vědělo. Jestli to předáte jen na jedno místo, je po tom."

nakladatelství CooBoo - Albatros Média a.s.  2016

 www.cooboo.cz
 www.albatrosmedia.cz