1000 Dokonalých póz - naučte se fotografovat ženy

Eliot Siegel,  Nakladatelství Zoner Press Brno - dotisk 2018     www.zonerpress.cz


1000 Dokonalých póz - naučte se fotografovat ženy

Eliot Siegel, Nakladatelství Zoner Press Brno - dotisk 2018  www.zonerpress.cz


     "Když jsem v roce 1975 začínal fotografovat své přátele ze střední školy (snímky ze sedmdesátých let, které byly obdobou vaší současné, průměrné profilové fotografie na Facebooku), nikdy mě ani na okamžik nenapadlo, že v dospělosti skončím jako profesionální módní a portrétní fotograf. Během studia jsem začal absorbovat teorii, kterou jsem slýchal na hodinách fotografování a pak mě pohltila skutečná vášeň fotografovat naprosto všechno.

     V průběhu studia na vysoké škole jsem se soustředil na to, stát se uměleckým fotografem na plný úvazek, fotil jsem městské krajiny a "kousavé" portréty zajímavých lidí. Potom mě jeden z profesorů vyzval, abych zkombinoval svoji lásku ke krajině a portrétům, udělal první komerční riskantní krok a zkusil štěstí v módní fotografii.

     Když si připomenu první pokusy s fashion fotografií na vysoké škole a fotografováním hezkých mladých dívek, setkával jsem se velmi často s jednou otázkou. Když se mladé, nezkušené modelky postavily před objektiv, téměř vždy se mě ptaly na to samé : "Co chcete, abych dělala?"  A dodnes se mladé, začínající modelky stále ptají na totéž.

     Vědět, co jako seriózní, leč nezkušený fotograf chcete, vyžaduje docela slušný průzkum. Měli byste prostudovat všechny časopisy, pro které byste rádi pracovali a nerozhodovat se pouze pro styl focení, který byste si rádi osvojili, nebo vytvořili jako vlastní, ale rovněž byste měli zohlednit to, jak chcete, aby vaše modelky reaovaly při fotografování a měli byste mít jasné představy, jak by měly pózovat v prostředí, které ve studiu, nebo v exteriéru vytvoříte.

Za svou téměř třicetiletou praxi jsem pracoval pro renomované módní časopisy od New Yourku po Miláno, Paříž a Londýn a fotografoval jsem pro klienty jako Macy´s and Bloomindale´s v USA a Nokia, Reebok, Marks & Spencer, Selfridges a mnohé další po celé Evropě. Vždy jsem doufal, že dosáhnu vysoké vizuální úrovně jak u kompozic ve studiu, tak i v terénu, a to i díky mé snaze o krásné a působivé osvětlení. Ale také jsem se snažil, abych docílil pocitu intimní komunikace a porozumění se svými modelkami a modely. Vytvoření bezprostředního vztahu s modelkami v módní branži a těmi, kdo mi sedí modelem při portrétní práci, je i jedním z důvodů, proč se i nadále věnuji této profesi.

     Tuto knihu jsem napsal coby užitečného průvodce k působivému pózování a k oslavě velkého množství elegantních, neobvyklých a dokonce humorných póz, jichž mohou fotografové a jejich modelky docílit jen s trochou zvídavosti a zkoumání. Chtěl jsem ukázat, že existuje póza pro každé oblečení, situaci a možnost pod sluncem."       Eliot Siegel, autor


Naučte se fotografovat ženy - 1000 dokonalých póz - vyčerpávající zdroj inspirace pro každého fotografa, který hledá nejvhodnější pózy!

     Kniha obsahje více než 1000 fotografií, speciálně vybraných pro vaši inspiraci, které vám pomohou rozšířit tvůrčí obzory. Fotografie a pózy jsou použity v kontextu vysvětlujícícm, kdy je (nebo kdy není) vhodné je použít. Výběr póz obsahuje často doprovodné schéma osvětlení, díky němuž budete mít jasnou představu o tom, jak fotografie vznikla.

     Kniha zahrnuje širokou škálu modelek vyfotografovaných za použití různých sestav osvětlení, rekvizit a v rozličných prostředích - ve studiu, nebo v exteriérech - díky čemuž je tato kniha vhodná pro komerční sféru i editorial.

     Objevte tajemství úspěchu profesionálních fotografů a naučte se, jak z modelek dostat na fotografii to nejlepší. Bonusem navíc je technická část, v níž se dozvíte profesionální rady, týkající se úhlů focení, osvětlení, stylizace a ještě mnohem víc.


Zajímavá a doporučená videa z produkce NET-TV Mozaika EU: